0 Kč

ČASTÉ OTÁZKY K MODRÉ TV

MODRÁ TV - Výhody TV přes internet

Jaké jsou vlastně výhody TV přes Internet MODRÁ TV oproti jiným druhům televize?

Oproti klasické televizi nabízí výhody, které když vyzkoušíte, nebudete už žádnou jinou televizní službu chtít. Kromě živé televize můžete sledovat komplet programy všech stanic až 7 dní zpětne (pro všechny zákazníky zdarma do 30. 6. 2018), vysílání si můžete kdykoliv pozastavit a libovolně přetočit, nebo nahrát jediným stlačením až 30 hodin pořadů na 30 dní, aniž byste měli připojené jakékoliv externí zařízení. Kromě toho se můžete na naši TV podívat kdekoliv v ČR jste, na Vašem mobilu, tabletu nebo PC.

Musím zaplatit něco navíc za výhody MODRÉ TV?

Nemusíte připlácet nic, všechny tyto výhody máte v ceně zvoleného programového balíčku MODRÉ TV.

MODRÁ TV - Technické dotazy

Co potřebuji pro sledování služby MODRÁ TV?

Potřebujete dostatečně rychlé a stabilní internetové připojení o rychlosti minimálně 6 Mbps. Pro sledování na TV budete potřebovat set-top box od nás, ten je možno pronajmout, nebo si ho od nás odkoupit. Dále koncová zařízení – PC, mobilní telefon, tablet – která splňují minimální požadavky uveřejněné na našich stránkách.

Jak rychlé internetové připojení je potřeba pro využití MODRÉ TV?

Pro využívání služby v nejvyšším možném rozlišení budete potřebovat dostatečně rychlé a stabilní připojení k internetu o rychlosti minimálně 6Mbps na jedno zařízení. Nejvyšší nároky na rychlost a stabilitu internetu má sledování přes STB, nižší pak sledování v PC, na mobilu nebo tabletu.

Mám TV s rozlišením 4K, pojede mi na ní MODRÁ TV a v jaké kvalitě?

MODRÁ TV Vám na ní pojede s naším set-top boxem Arris. Maximální rozlišení při užití se set-top boxem je FullHD 1080i.

Mohu používat MODROU TV v zahraničí ?

Služba MODRÁ TV je určena jen pro území ČR. Používání služby v zahraničí by bylo porušením smluvních podmínek a proto je příjem služby v zahraničí je technicky zablokován. Důvodem geografické blokace jsou vysílací práva k pořadům, která jsou omezena jen pro území ČR.

Jsem v ČR, ale služba MODRÁ TV mi napsala, že ji není možné spustit v zahraničí. Co mohu udělat pro zprovoznění služby?

Pokud se Vám na území ČR ukazuje hláška, že službu není možné spustit v zahraničí, obraťte se na svého poskytovatele internetu. Služba MODRÁ TV zjišťuje, jestli jste v ČR dle Vaší IP adresy. Každý operátor v ČR má přidělen určitý rozsah IP adres – pokud Váš operátor používá IP adresy, které jsou registrované v zahraničí, služba MODRÁ TV se na nich nespustí.

Umožňuje MODRÁ TV volbu zvukové stopy u sledovaných pořadů?

Volba jazykové stopy závisí na formátu, ve kterém nám je pořad distribuován. Některé pořady jsou vysílány zároveň v několika jazykových verzích. Tyto je možné vybírat v menu STB, nebo v PC. Na mobilních zařízeních zatím není volba jazykových stop podporována. Tuto funkcionalitu pro mobilní zařízení připravujeme.

Jak funguje nahrávání pořadů na MODRÉ TV, mohu si pořady nahrát třeba do svého PC na svůj harddisk?

Nahrávání pořadů do PC není dovoleno z důvodu ochrany autorských a vysílacích práv k pořadům. Na STB a mobilních zařízeních je možné využít možnosti nahrát si až 30 hodin nahrávek, které se ukládají na našem serveru po dobu maximálně 30 dní. Dále díky funkci Zpětného shlédnutí je možné nahrávat i pořady, které byly odvysílány uplynulých 7 dní a tyto si uložit až na dalších 30 dní.

 

MODRÁ TV - Televize a set-top box Arris

Mám chytrou TV připojenou k internetu přes Wi-Fi. Mohu na ní službu MODRÁ TV využívat přes internetový prohlížeč?

Pro sledování MODRÉ TV na TV doporučujeme set-top box Arris. Jedině tak budete mít službu s plným komfortem a v nejvyšším možném rozlišení. V TV bez STB nebude služba fungovat, jelikož prohlížeče v Smart TV většinou nepodporují Flash player, který je ke spuštění služby MODRÁ TV potřebný. 

Jaké jsou možnosti pro nastavení poměru stran obrazu u set-top boxu Arris?

U všech rozlišení je v set-top boxu Arris možné nastavit Poměr stran videa a Přizpůsobení obrazu, tak aby obraz pasoval na všechny druhy TV. Nastavení naleznete v menu Nastavení > Obraz > Poměr stran videa nebo Přizpůsobení obrazu.

Pro TV 4:3 jsou možnosti přizpůsobení :

Žádné – obraz 16:9 bude deformován

Crop – obraz se po stranách ořízne a část není viditelná, bude ale zaplněna celá obrazovka

Letterbox – obraz se zúží, dole a nahoře bude černý pruh,obsah bude viditelný celý

Pro TV 16:9 jsou možnosti přizpůsobení :

Žádné – obraz 4:3 bude deformován

Crop – obraz se nahoře i dole ořízne a část není viditelná, ale bude zaplněná celá obrazovka

Pillarbox – obraz se zúží, po stranách bude černý pruh, bude viditelný celý

Podporuje set-top box Arris připojení k internetu přes WI-FI?

Ne, bohužel nepodporuje. Pokud nemáte internetovou přípojku blízko Vašeho modemu, doporučujeme použití Power Line Adapter kitu, který využívá vašich stávajících domácích elektrorozvodů k přenosu dat současně s elektrickou energií.

K čemu je na set-top boxu Arris micro-SD slot?

Tento slot slouží pouze pro servisní účely, proto ho nepoužívejte, mohli byste set-top box znefunkčnit.

Mám FullHD televizor, ale přijde mi že obraz na MODRÁ TV má horší kvalitu. Dá se to nějak řešit?

Může zde být více příčin. Služba MODRÁ TV si automaticky řídí datový tok tak, aby obraz dosahoval maximálního rozlišení. Pokud je připojení k internetu nestabilní, může docházet automaticky ke snížení rozlišení obrazu.

Maximální rozlišení obrazového výstupu set-top boxu je možné nastavit v Nastaveních, najdete jej v položce Menu > Nastavení > Obraz > Režim video výstupu. Je vhodné zde nastavit nejvyšší rozlišení, které dovoluje Vaše TV, přičemž maximální rozlišení set-top boxu je FullHD 1080i.

Je možné připojit set-top box Arris i se starším typem TV bez HDMI portu?

Ano, možné to je pomocí přiloženého kabelu Analog / RCA.

 

MODRÁ TV - Ostatní zařízení (PC, mobil, tablet)

Na jakých zařízeních je možné službu MODRÁ TV využívat?

Službu je možné používat přes set-top box, v PC, nebo v mobilních zařízeních. Minimální nároky uvádíme na našich stránkách v sekci TV přes Internet, a tyto se mohou průběžně měnit.

Je možné využívat službu MODRÁ TV bez objednání set-top boxu?

Ano, je to možné. Službu můžete sledovat přes prohlížeč na svém počítači, nebo prostřednictvím aplikace MODRÁ TV na mobilním telefonu či tabletu připojeným k internetu. Aplikaci  naleznete na AppStore (iOS), Google Store (Android) nebo Microsoft Store (Windows 10). Set-top box Arris je ale jediné zařízení, které Vám zaručí obraz v kvalitě FullHD 1080i a příjem vysílání v TV.

Nejde se mi přihlásit do samoobsluhy, co mám dělat?

Ověřte, zda přihlašovací údaje zadáváte ve správném tvaru. Zkuste také obnovu hesla na přihlašovací stránce samoobsluhy TV, nové heslo by Vám mělo přijít na e-mail, který jste zadali při registraci. Pokud to nepomůže, kontaktujte prosím naši Zákaznickou linku na tel. čísle 730 774 730.

Nemůžu se přihlásit do aplikace na mobilu. Co mám dělat?

Ověřte, zda přihlašovací údaje zadáváte ve správném tvaru. Přihlaste se na stránku samoobsluhy, ověříte tak, zda používáte správné přihlašovací údaje. Zde můžete po přihlášení také ověřit, zda jste nepřekročili maximální počet přihlášených zařízení na jednu smlouvu (spolu max. 4).

Pokud se Vám nedaří přihlásit ani zde, zkuste také obnovu hesla na přihlašovací stránce samoobsluhy TV, nové heslo by Vám mělo přijít na e-mail, který jste zadal při registraci.

Zkuste mobilní aplikaci přeinstalovat.

Pokud Vám ani jedna z těchto rad nepomůže, kontaktujte prosím naši Zákaznickou linku na tel. čísle 730 774 730.

Používám službu MODRÁ TV v prohlížeči, a nedaří se mi zobrazovat ji FullHD. Maximální rozlišení, které se mi tu nabízí, je 720i. Je to v pořádku?

Ano, je to v pořádku. Maximální rozlišení FullHD 1080i, můžete sledovat pouze na TV s naším set-top boxem.

Jaké rozlišení má MODRÁ TV?

Rozlišení obrazu se mění podle rychlosti Vašeho internetového připojení. Pokud rychlost klesne pod určitou hranici, zmenší se i rozlišení obrazu a naopak. Důvodem je zachování kvality a dynamiky přehrávání obsahu. Pro SD kanály jsou dostupná rozlišení 360p a 576p, pro HD kanály navíc 720p a 1080i, přičemž nejvyšší rozlišení je dostupné pouze pro set-top boxy.

Mám mikropočítač s operačním systémem Android, splňuje minimální nároky na koncová zařízení. Je možné na něm službu používat?

Používání služby MODRÁ TV na takovém zařízení nedoporučujeme. Některé funkce nemusí fungovat správně.

Mám telefon s jiným operačním systémem, ale mám emulátor pro Androidové aplikace. Půjde mi na něm MODRÁ TV používat?

Nedoporučujeme to a zároveň negarantujeme funkčnost. Hrozí porušení VOP ze strany zákazníka, pokud by nehomologované zařízení rušilo síť poskytovatele.

 

Poskytovatelem převzatého televizního vysílání je společnost 4NET.TV services s.r.o., která je jako provozovatel převzatého R a TV vysílání registrována Radou pro rozhlasové a televizní vysílání pod Sp. zn.: 2015/281/SMU/4ne ze dne 14. 4. 2015. Společnost 4NET.TV services s.r.o. má řádně uzavřené smlouvy se všemi poskytovateli obsahu i ochrannými svazy.“

test

Nastavte si své volání přesně podle Vašich potřeb
S tarifem "TAK AKORÁT" jste to vy, kdo určuje pravidla Vašeho volání.


CHCI VÍCE INFORMACÍ

Otestujte si MODROU simka TV na 14 dní zdarma

ikona_tv_samoobsluha.png

Teď už nebude TV určovat čas vám, ale vy určujete, kdy a kde se budetet dívat na svůj oblíbený pořad a to až 7 dní nazpět!  Otestujte si naší TV na 14 dní zdarma. Testovat můžete v TV, noteboouku, tabletu nebo vašem mobilním telefonu. 

Žádat o test zdarma můžete ZDE: